top of page
Szukaj

NAJWAŻNIEJSZY KOSMETYK W PIELĘGNACJI SKÓRY?!

Zaktualizowano: 3 sty 2021


NAJWAŻNIEJSZY KOSMETYK W PIELĘGNACJI SKÓRY?!

Kochani, do napisania tego artykułu zmobilizowała mnie przerażająca ilość klientek naszego salonu która podczas konsultacji kosmetycznej (w celu dopasowania odpowiedniej terapii dla skóry, lub odpowiedniej pielęgnacji domowej) przyznaje że nie używa toniku ponieważ

(o zgrozo) nie widzi w tym sensu, lub ponieważ używa płynu micelarnego…

Ważne abyście znały zastosowanie podstawowych kosmetyków pielęgnacyjnych:

Płyn micelarny jest cudownym produktem jednak służy on do MYCIA SKÓRY!

Micele to malutkie, niewidzialne gołym okiem kuleczki. Składają się z cząstek wodnych i tłuszczowych. W zetknięciu ze skórą te pierwsze łączą się z kurzem i innymi zanieczyszczeniami, a te drugie z sebum i makijażem.

Płyn micelarny, faktycznie posiada składniki delikatniejsze niż składniki zawarte np. w żelach do demakijażu jednak mimo wszystko zawiera składniki, które pozostawione na skórze mogą działać drażniąco. I choć na większości płynów micelarnych widnieje informacja, że nie musisz ich zmywać (bo dają efekt świeżo umytej skóry i nie pozostawiają tłustej warstwy), to i tak zalecam mycie skóry wodą. Swoim klientkom zawsze obrazuje to na przykładnie „talerza po rosole” czy jeśli zje Pani rosół, nałoży Pani na wacik płyn do naczyń i przetrze talerz to będzie on czysty? Po minach klientek wnioskuję, że zrozumiały o co chodzi z micelami.

Wróćmy jednak do toniku :-)

Dlaczego jest on tak ważny, oraz dlaczego nie warto z niego rezygnować?

Możesz kupować najlepsze kremy na rynku, a jeśli nie wykonasz prawidłowo mycia twarzy i nie użyjesz toniku mało co nimi wskórasz.

Po pierwsze tonik NIE SŁUŻY DO DEMAKIJAŻU, często słyszę opinie klientek, że nie używają toniku ponieważ nie zmywa im makijażu (ręce opadają). Jednak moją rolą nie jest krytykowanie lecz EDUKOWANIE! Tonik przede wszystkim przywraca skórze odpowiednie pH, które mogło zostać zaburzone podczas mycia skóry. Woda, mydła, żele do mycia twarzy, mleczka czy płyny micelarne zaburzają naturalne pH naskórka, podwyższając je, a to sprawia, że odczyn skóry staje się bardziej zasadowy. Przyczynia się to do zwiększenia ryzyka zakażeń bakteryjnych, które będą objawiać się w formie wyprysków, zmian trądzikowych, a także mogą pojawiać się podrażnienia. To główny powód, dla którego stosowanie toniku jest niezbędne. Owszem tonik zawiera w sobie składniki oczyszczające, jednak nie zastąpi on demakijażu żelem, mleczkiem lub płynem micelarnym! Stanowi on uzupełnienie oczyszczania, zadaniem toniku jest usunięcie resztek zanieczyszczeń, a nie makijażu, czy niechcianych substancji które skóra „nazbierała” przez cały dzień.

Tak, tak dobrze rozumiesz, to że się nie malujesz nie oznacza że nie musisz wykonać codziennego rytuału MYCIA TWARZY!

Podsumowując tonik usuwa resztki produktów do demakijażu, kurz czy zanieczyszczenia, które mogą być wciąż na twarzy po umyciu jej żelem oczyszczającym, pianką czy płynem micelarnym. Z reguły środki oczyszczające twarz zawierają różne olejki, które mogą pozostawać na twarzy, i właśnie tonik pozwala je dokładnie usunąć. Toniki wzbogacone są o składniki, które dodatkowo pielęgnują skórę, pozwalają kremom lepiej się wchłonąć i zwiększają przenikanie składników odżywczych zawartych w kremach. Tonik, zaraz obok żelu do mycia twarzy i kremu (odpowiednio dobranego do potrzeb skóry), to najważniejszy kosmetyk do pielęgnacji skóry.

W Kobieterii oferujemy duży wybór specjalnych toników do pielęgnacji twarzy z linii „THERAPEUTIC ACID TONIK” od polskiej marki Peel Mission, których podstawowym składnikiem są kwasy AHA i BHA lub polihydroksykwasy. Toniki te przeznaczone są do codziennej pielęgnacji, zawierają wysokie stężenia składników aktywnych, a użyte w nich konserwanty zaakceptowane są przez ECO ERT. Wśród naszych produktów oferujemy toniki do skóry tłustej, trądzikowej, do skór dojrzałych, wrażliwych i z trądzikiem różowatym, do skór z pierwszymi oznakami starzenia jak i z utratą elastyczności, do skór z przebarwieniami, szarych i pozbawionych blasku, oraz jedna z ostatnich nowości do skór suchych i odwodnionych!

Tak, tak dzięki polskiej marce Peel Mission stworzonej z myślą o Polkach i ich problemach skórnych mamy możliwość pracy z wszystkimi problemami skóry. Różnorodność stężeń MONOPEELINGÓW o farmaceutycznej czystości pozwalają nam na efektywne wykorzystywanie ich w zaplanowaniu indywidualnej terapii dopasowanej do potrzeb skóry każdego klienta.

Jeśli dotychczas pomijałaś w pielęgnacji tonizowanie skóry, to robiłaś bardzo duży błąd i szybko to zmień. Teraz już wiesz dlaczego tonik jest najważniejszy w pielęgnacji!


Nie wiesz, jakie kosmetyki są dla Ciebie odpowiednie? Skontaktuj się z nami, omówimy wszystko podczas konsultacji!

84 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page